A je to tu! Moment, keď stretneš lásku svojho života

28. 03 2017 11:25 | Patrícia P.
Baby Boom
Baby Boom Foto: shutterstock

Rada ťa spoznávam, Dianka!

Tieto riadky píšem už z pôrodnice. Dianke sa v mojom brušku zapáčilo natoľko, že sa jej nechce ísť von samej, a tak ma zajtra ráno čaká „vyvolávačka". Nie som z tohto riešenia veľmi nadšená, ale rozhodla som sa dôverovať lekárom, aj keď si myslím, že sa ešte dalo pár dní počkať. Táto noc bude rozhodne zaujímavá. Na oddelení medzi novorodencami toho veľa nenaspím. Vlastne, podľa plaču bábätiek, ktorý sa ozýva z každej izby, budem rada, ak zažmúrim oko aspoň na hodinu. Od zajtra čakajú mamičkovské povinnosti aj mňa. Zvláštny pocit...

O 5 dní neskôr...

Poznáte tú frázu, že pôrod je jediné rande naslepo, kedy zaručene stretnete lásku svojho života? Ja som práve čerstvo zamilovaná do nádherného dievčatka, ktoré prišlo na svet s ideálnymi mierami 50 cm a 3250 gramov. Priznám sa vám otvorene, nie som veľká hrdinka. Niekoľkohodinové silné kontrakcie vystreľujúce do krížov som nezvládala a vypýtala som si epidurálku. V ten deň sa tu narodilo 11 detí! Takže až 11 žien som od rána videla prísť, odrodiť a odísť. Len ja stále nič. Pôrod prišiel až tri hodiny po epidurálke. Od bolesti som prekričala aj električky, ktoré premávajú pod oknami nemocnice. Ale som vďačná, že som v týchto chvíľach mala pri sebe môjho partnera. Šimon bol neuveriteľný, jeho podpora mi veľmi pomohla. Vedela som, že sa pred ním nemôžem úplne zosypať. Nikdy nezabudnem na ten moment, keď Dianku prvýkrát chytil do náručia. V očiach mal slzy šťastia, aké som uňho nikdy predtým nevidela. Druhýkrát som sa doňho zaľúbila.

Prvé dni s Diankou boli náročné. Nemocničné prostredie, problémy s dojčením, atď. Ale teraz sme už doma a všetky malé aj väčšie ťažkosti, ktoré nás čakajú, zvládneme spoločne. Sme predsa rodina :)

Baby Boom
Foto: shutterstock
 

Túto poslednú časť tehuľkinho diára chcem venovať môjmu milovanému Šimonovi. Za všetko, čo pre nás robí a za lásku, ktorú nám s Diankou dáva.

Vaša Patrícia :)

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Baby Boom - v utorok, 28. marca, o 21.40!
Sledujte celé epizody na