Cisársky rez vs. prirodzený pôrod

22. 03 2017 11:00 | Patrícia p.
Baby Boom
Baby Boom Foto: shutterstock

Mnohé svetové celebrity na to majú jasný názor. Čo však my, normálne ženy?

Termín pôrodu sa nezadržateľne blíži. Môj lekár sa domnieva, že naša „Ďobka" by sa mohla na svet vypýtať aj o niečo skôr. Priznávam, mám obrovské obavy, ako zvládnem pôrodné bolesti. Mnohé ženy tento stav mysle riešia jednoducho - dopredu si naplánujú cisársky rez! Bez ohľadu na to, či je to nevyhnutné.

Možno ste počuli o tom, že modelka Alessandra Ambrosio sa údajne rozhodla pre cisársky rez mesiac a pol pred termínom pôrodu. Dôvody boli dva - strach z bolesti a to, aby menej pribrala a teda sa čím skôr vrátila k pôvodnej veľkosti 34! Medzi celebritami vraj tento trend rozšírila Victoria Beckham. Aj vám sa to zdá úplne proti prírode?

Mnohé ženy a lekári v poslednej dobe museli čeliť kritike pre bezdôvodné cisárske rezy. Napriek všetkým obavám som aj ja zástancom teórie, že cisársky rez by sme mali nechať pre prípad, že by to bolo nevyhnutné pre zdravie dieťaťa, či moje vlastné. Navyše, ani cisársky rez určite nie je „med lízať". Ide o veľký zásah do tela a mnohé ženy by vedeli rozprávať o tom, ako dlho sa po operácii dávali dokopy.

My „strachopudky", ktoré chceme rodiť prirodzene, máme ešte jednu často využívanú možnosť- epidurálku. Hoci sama sebe neustále nahováram, že to zvládnem aj bez toho, istota je guľomet. Radšej som si ju dopredu vybavila, aby sa použila v prípade, že by som to jednoducho nezvládla. Moje bábätko sa môže na svet vypýtať každú chvíľu. Držte mi palce

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Baby Boom - v utorok, 28. marca, o 21.40!
Sledujte celé epizody na