Čakáme dievčatko! Aké meno vybrať?

15. 02 2017 09:00 | Patrícia P.
Baby Boom
Baby Boom Foto: shutterstock

"Pomôžte mi vybrať meno pre moje dieťa."

„Už máte vybraté meno?" Táto otázka patrí k mojim najobľúbenejším. Odkedy sme sa dozvedeli, že čakáme dievčatko, každého hneď zaujíma, ako ju budeme volať. A vybrať správne meno je veru poriadna fuška!

Hoci som prečítala celý zoznam krásnych dievčenských mien, ani jedno vo mne nezanechalo ten správny dojem. Navyše, človek sa na internete dočíta množstvo všelijakých prazvláštnych rád, ako postupovať pri výbere mena. Na niektorých stránkach sa napríklad uvádza, že si mám len pohodlne sadnúť, dať ruku na bruško a začať čítať mená. Dieťa mi vraj dá samé najavo, aké sa mu páči. Tak fajn, vyskúšajme! Po prečítaní asi 100 mien som to vzdala. Mojej malej sa zjavne nepáčilo ani jedno. Okrem toho, podľa internetových rád by som musela brať do úvahy aj numerológiu, znamenia, farby, ktoré prináležia rôznym menám, atď. Povedala som si, že takto to naozaj riešiť nebudem. Veď mám ešte čas, aby mi moja „ďobka" sama naznačila, ako sa chce volať. Keď nie, tak jej ostane meno Ďobka a v puberte ma za to bude preklínať :)

Baby Boom
Foto: Adriana Slivkulinová
 

Isté vnuknutie však napokon prišlo na výlete v Prahe. Ten sme so Šimonom absolvovali pred pár dňami. Na ulici sme stretli ženu, ktorá sa na vlas podobala princeznej Diane. Hovorím si, že Diana je to správne meno! Alebo nie? Takýto netradičný postup výberu mena neuvádzajú na žiadnych blogoch... Stopercentne presvedčená veru nie som, potrebujem preto vašu pomoc, priatelia. Do užšieho výberu sa dostala Diana, Timea a Isabella. Rada prijmem vaše návrhy. Písať môžete na oficiálnu fanúšikovskú stránku Baby Boom.

Ďakujem.

Vaša Patrícia

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Baby Boom - v utorok, 28. marca, o 21.40!
Sledujte celé epizody na