Pomóóóc, budem mama!

06. 02 2017 09:20 | Patrícia P.
Pomóóóóóc!
Pomóóóóóc! Foto: shutterstock

Ako som zistila, že som v tom...

Ahojte! Volám sa Patrícia, mám 25 rokov a toto sú zápisky z môjho diára, ktorý si vediem, odkedy som zistila, že som "v tom".

Začínam dňom, na ktorý nikdy žiadna žena nezabudne. V mojom prípade to bol 1. január. Veď do nového roka sa už lepšie ani vstúpiť nedá. S priateľom Šimonom sme boli práve na ceste domov zo silvestrovskej chaty. Po ceste som medzi rečou spomenula, že mi už dlhšie mešká menštruácia. V tom čase to nebolo nič neobvyklé, stávalo sa mi to pravidelne, preto som tejto situácii nepripisovala žiadnu váhu. No pre istotu sme sa zastavili v lekárni. Test som brala len ako vylúčenie možnosti tehotenstva. Vôbec som si nepripúšťala, že by sa objavili dve čiarky. To, čo nasledovalo potom, sa mi ani nesnívalo. V jedinej chvíli sa mi kompletne zmenil celý svet.

Predstavte si, že máte trojmesačný vzťah s mužom, ktorý žije 200 kilometrov od vás, obaja ste pohltení prácou a vlastne ani sami neviete, či má váš vzťah budúcnosť a nejaký potenciál. A teraz..? Staneme sa rodičmi dieťaťa (jedného a toho istého dieťaťa). Teda pevne verím, že ich v brušku nemám viac. Priateľ má sestry dvojičky, jeho mama je z dvojičiek a dokonca aj moja stará mama pochádza z dvojičiek! V hlave mi víri milión myšlienok. Čo robiť? Pomóóóc, budem mama! Priznávam, nezaobišlo sa to ani bez sĺz. Dobre naštartovaná práca snov je nateraz minulosťou. Ako skĺbiť naše životy? Kde budeme bývať? Kto z nás ustúpi a presťahuje sa? A chceme to vôbec?

Sú ženy, ktoré spomínané dve čiaročky túžobne očakávajú. Väčšinou majú svoj život už nastavený na moment, aby sa stali matkami. Tlieskam im a teším sa s nimi. Život však nie je ideálny. Ja som si stále myslela, že mám ešte niekoľko rokov čas. Pár dní mi preto trvalo, kým som sa s touto situáciou vyrovnala a navštívila lekára. Ten sa s mojimi zmiešanými pocitmi veľmi nebabral a len potvrdil to, čo už ukázal test. Keď som však na monitore uvidela tú miniatúrnu bodku, ktorá si vo mne veselo pláva, celé rozhodovanie sa o tom čo ďalej, išlo bokom.

ultrazvuk
Foto: súkr.archív Patrície
 

Dámy a páni, toto je moja Ďobka! Zázračné stvorenie, ktoré čoskoro obráti náš život naruby, ale už teraz je jasné, že ju budeme milovať najviac ako sa len dá. Čo na tom, že o deťoch absolútne nič neviem. Ešte mám chvíľu čas, pokým sa to naučím. A dúfam, že mi s odkazmi a radami  trochu pomôžete :) Písať môžete na oficiálnu fanúšikovskú stránku Baby Boom.

Vaša Patrícia

Sledujte jedinečnú reláciu Baby Boom v utorok, 7. februára o 20.30 na Markíze.

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Baby Boom - v utorok, 28. marca, o 21.40!
Sledujte celé epizody na