Baby Boom cover

Elion, Sedrik či Tarun: Aj takéto netradičné mená dávajú bábätkám Slováci

20. 03 2017 10:40 | Lucia Šimová
Slováci dávajú svojim bábätkám aj netradičné mená
Slováci dávajú svojim bábätkám aj netradičné mená Foto: Shutterstock.com

Slováci sú, pokiaľ ide o mená ich potomkov, naozaj kreatívni.

Žiadne Aničky ani Jozefovia. Posledné roky akoby boli tradičné slovenské mená na ústupe a nahrádzajú ich menej tradičné, zahraničné, ba priam exotické. Slováci sú naozaj kreatívni aj pokiaľ ide o mená potomkov a práve vďaka tomu môžeme dnes na ulici stretnúť Eliona, Zalána, Sedrika, Taruna či Giovanniho.

Spokojné bábätko
Foto: Shutterstock.com
 

Pravda, to sú už odvážnejšie mená, no pokiaľ sa nám dieťa predstaví ako Brian či Zara, zrejme sa už nad tým ani nepozastavíme. Rodičia, najmä pokiaľ ide o pár, z ktorého jeden partner pochádza zo zahraničia, sa veľmi často inšpirujú práve kalendárom danej krajiny. A tak v škôlke môžete pokojne stretnúť chlapčeka menom Henry či Artem, ale aj dievčatká s menom Charlotte či Claire.

Sú však aj prípady, a nie je ich málo, keď budúcich rodičov inšpiroval obľúbený seriál, film či knižná postava. Nuž a vďaka tomu tu máme množstvo Onurov, Els, ale aj Romeov.

Spokojné bábätko
Foto: Shutterstock.com
 

Pokiaľ vás zaujíma, ktoré mená sme dávali našim deťom najčastejšie v minulom roku, tak tu je zoznam: Na Slovensku sa narodilo najviac Jakubov, Adamov a Samuelov. Do prvej desiatky najčastejšie používaných chlapčenských mien sa však dostal aj Martin, Michal, Tomáš, Matej, Filip, Lukáš a Sebastián.

Pokiaľ ide o dievčatká, tak v roku 2016 sa narodilo najviac Em, Sofii a Natálii. V zozname sa objavila ešte Nina, Viktória, Nela, Anna, Hana, Laura, Kristína a Adela.

Baby Boom sledujte už zajtra večer o 20.30 na Markíze!

 

 

Upútavka

 
Baby Boom - v utorok, 28. marca, o 21.40!
Sledujte celé epizody na